SPONTAN 2012 WSPARLI:
SPONTAN 2012
9. Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN 2012
2 kwietnia 2012, od godz.11.00
Teatr Muzyczny ROMA; Warszawa, ul. Nowogrodzka 49.
W Jury Konkursu zasiądą: Katarzyna Kizior, Bartosz Figurski i Michał Piróg.
ZESPOŁY ZAKWALIFIKOWANE DO UDZIAŁU (decydowała kolejność nadsyłania zgłoszeń)
I KOLEJNOŚĆ PREZENTACJI NA 9. OGÓLNOPOLSKICH SPOTKANIACH TANECZNYCH SPONTAN 2012
11.00-12.00 TANIEC NOWOCZESNY
1 SPIN SKLEP Z ZABAWKAMI, Warszawa
2 BEBUS *********, Warszawa
3 STUDIO M-KONTRA FACE TO FACE, Warszawa
4 V4 DISSGROUP *********, Warszawa
5 STREET DANCE CREW SICK WONDERLAND, Kutno
6 GAMA JUNIORKI **********, Kłodawa
7 FREEKIES OGIEŃ, Warszawa
8 DDS YOU SPIN ME ROUND, Warszawa
9 YATEY WOW, Poznań
10 Młodzieżowy Zespół Tańca Współczesnego PASJA NIEPOKORNI, Stalowa Wola
11 GROW JUNIORZY DISCO, Białystok
12 SZOK JUNIOR TRANSFORMDANCE, Jastrzębie Zdrój
13 GAMA **********, Kłodawa
14 Studio Tańca i Ruchu FRAM IX *********, Tarnobrzeg
15 FREAK OUT JAKOTAKO, Białystok
16 SZOK SENIOR GET WILDE, Jastrzębie Zdrój
12.30-13.45 INNE PROPOZYCJE TANECZNE
1 FLIC KONFIGURACJE, Warszawa
2 YULDANCE SHAKING PLANET, Warszawa
3 TILT LET'S DANCE, Warszawa
4 JOT SIEDEM O ROZSTANIU, Warszawa
5 JAZZ ONE ********, Warszawa
6 IMPULS I KRYGERS CZYLI AFRYKAŃSKI WOJOWNIK, Kielce
7 STUDIO M-KONTRA WALCOBEREK, Warszawa
8 Studio Tańca i Ruchu FRAM VIII PANTERA, Tarnobrzeg
9 FLESZ WADE IN THE WATER, Warszawa
10 ALACARTE NOCY LETNIEJ SEN, Pyskowice
11 TEATR WYOBRAŹNI RING, Zabrze
12 Młodzieżowy Zespół Tańca Współczesnego PASJA BYĆ MODELKĄ, Stalowa Wola
13 JAGUZZ TOY STORY, Warszawa
14 MAK OGRZEJ MNIE, Zabrze
15 GROW SENIORZY TĘSKNOTA, Białystok
16 IMPULS II RAHITIA, Kielce
17 FENIKS ŻEMENELEMUKEŁAJ, Kraków
18 GEST TOKSYDEMIA, Stargard Szczeciński
14.15-15.30 ETIUDA TANECZNA
1 Studio Tańca i Ruchu FRAM VII MICHAEL, Tarnobrzeg
2 TILT BOUND TO YOU, Warszawa
3 SPIN NAD SEKWANĄ, Warszawa
4 JAGUZZ TRZY KOLORY, Warszawa
5 ALACARTE ODNALEŹĆ SIEBIE, Pyskowice
6 AFERA NIETO-WAMPIRY, Warszawa
7 TEATR WYOBRAŹNI WE WALK, Zabrze
8 YULDANCE DREAM WITHIN A DREAM- SEN WE ŚNIE, Warszawa
9 Młodzieżowy Zespół Tańca Współczesnego PASJA CZY JA ZWARIOWAŁAM?, Stalowa Wola
10 PETIT DWA TEMPERAMENTY, Warszawa
11 FLESZ LONELY, Warszawa
12 MAK KAMIEŃ, Zabrze
13 FREEKIES PRZYLĄDEK CANAVERAL, Warszawa
14 GEST KIM JESTEŚMY?, Stargard Szczeciński
15 GAMA POMIĘDZY, Kłodawa
16 SLYDE MACHINE GUN, Warszawa
16.15 OGŁOSZENIE WYNIKÓW
2 kwietnia 2012, od godz.11.00
Teatr Muzyczny ROMA; Warszawa, ul. Nowogrodzka 49.
W Jury Konkursu zasiądą: Katarzyna Kizior, Bartosz Figurski i Michał Piróg.
ZESPOŁY ZAKWALIFIKOWANE DO UDZIAŁU (decydowała kolejność nadsyłania zgłoszeń)
I KOLEJNOŚĆ PREZENTACJI NA 9. OGÓLNOPOLSKICH SPOTKANIACH TANECZNYCH SPONTAN 2012
11.00-12.00 TANIEC NOWOCZESNY
1 SPIN SKLEP Z ZABAWKAMI, Warszawa
2 BEBUS *********, Warszawa
3 STUDIO M-KONTRA FACE TO FACE, Warszawa
4 V4 DISSGROUP *********, Warszawa
5 STREET DANCE CREW SICK WONDERLAND, Kutno
6 GAMA JUNIORKI **********, Kłodawa
7 FREEKIES OGIEŃ, Warszawa
8 DDS YOU SPIN ME ROUND, Warszawa
9 YATEY WOW, Poznań
10 Młodzieżowy Zespół Tańca Współczesnego PASJA NIEPOKORNI, Stalowa Wola
11 GROW JUNIORZY DISCO, Białystok
12 SZOK JUNIOR TRANSFORMDANCE, Jastrzębie Zdrój
13 GAMA **********, Kłodawa
14 Studio Tańca i Ruchu FRAM IX *********, Tarnobrzeg
15 FREAK OUT JAKOTAKO, Białystok
16 SZOK SENIOR GET WILDE, Jastrzębie Zdrój
12.30-13.45 INNE PROPOZYCJE TANECZNE
1 FLIC KONFIGURACJE, Warszawa
2 YULDANCE SHAKING PLANET, Warszawa
3 TILT LET'S DANCE, Warszawa
4 JOT SIEDEM O ROZSTANIU, Warszawa
5 JAZZ ONE ********, Warszawa
6 IMPULS I KRYGERS CZYLI AFRYKAŃSKI WOJOWNIK, Kielce
7 STUDIO M-KONTRA WALCOBEREK, Warszawa
8 Studio Tańca i Ruchu FRAM VIII PANTERA, Tarnobrzeg
9 FLESZ WADE IN THE WATER, Warszawa
10 ALACARTE NOCY LETNIEJ SEN, Pyskowice
11 TEATR WYOBRAŹNI RING, Zabrze
12 Młodzieżowy Zespół Tańca Współczesnego PASJA BYĆ MODELKĄ, Stalowa Wola
13 JAGUZZ TOY STORY, Warszawa
14 MAK OGRZEJ MNIE, Zabrze
15 GROW SENIORZY TĘSKNOTA, Białystok
16 IMPULS II RAHITIA, Kielce
17 FENIKS ŻEMENELEMUKEŁAJ, Kraków
18 GEST TOKSYDEMIA, Stargard Szczeciński
14.15-15.30 ETIUDA TANECZNA
1 Studio Tańca i Ruchu FRAM VII MICHAEL, Tarnobrzeg
2 TILT BOUND TO YOU, Warszawa
3 SPIN NAD SEKWANĄ, Warszawa
4 JAGUZZ TRZY KOLORY, Warszawa
5 ALACARTE ODNALEŹĆ SIEBIE, Pyskowice
6 AFERA NIETO-WAMPIRY, Warszawa
7 TEATR WYOBRAŹNI WE WALK, Zabrze
8 YULDANCE DREAM WITHIN A DREAM- SEN WE ŚNIE, Warszawa
9 Młodzieżowy Zespół Tańca Współczesnego PASJA CZY JA ZWARIOWAŁAM?, Stalowa Wola
10 PETIT DWA TEMPERAMENTY, Warszawa
11 FLESZ LONELY, Warszawa
12 MAK KAMIEŃ, Zabrze
13 FREEKIES PRZYLĄDEK CANAVERAL, Warszawa
14 GEST KIM JESTEŚMY?, Stargard Szczeciński
15 GAMA POMIĘDZY, Kłodawa
16 SLYDE MACHINE GUN, Warszawa
16.15 OGŁOSZENIE WYNIKÓW
R E G U L A M I N 9. Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych S P O N T A N 2012
1. Organizator
Dom Kultury DOROŻKARNIA w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
2. Cele imprezy:
- popularyzacja różnorodnych form ruchowo-tanecznych wśród dzieci i młodzieży
- artystyczna konfrontacja dorobku amatorskich dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych
- doskonalenie umiejętności warsztatowych uczestników
- nawiązywanie współpracy między ośrodkami kultury i zespołami
3. Termin i miejsce
2 kwietnia2012 (poniedziałek) w godz. 11.00-17.00
Teatr ROMA, Warszawa, ul. Nowogrodzka 49
4. Warunki uczestnictwa:
- Uczestnicy przesyłają wypełnione karty zgłoszeń wg załączonego wzoru w terminie do 10 marca 2012
WYŁĄCZNIE na adres e-mail organizatora [email protected] (decyduje kolejność zgłoszeń);
- zawiadomienie o kwalifikacji z dokładnym programem imprezy zespoły otrzymają 20 marca 2012.
- wpisowe od jednej prezentacji wynosi 100 zł.
- w/w kwotę uczestnicy wpłacają na konto Domu Kultury Dorożkarnia po telefonicznym potwierdzeniu udziału w konkursie przez Organizatora NR KONTA: Bank PEKAO SA, nr 03 1240 6003 1111 0000 4945 4998.
- organizator zastrzega sobie kwalifikowanie zespołów na podstawie kolejności nadesłanych kart zgłoszenia
- w konkursie mogą brać udział zespoły i grupy taneczne (oprócz formacji tańca towarzyskiego, zespołów folklorystycznych, grup cheerleaders i tap dance, zespołów tańca irlandzkiego) działające w ośrodkach kultury, klubach, szkołach, stowarzyszeniach, organizacjach pozarządowych itp.
- uczestnicy występują przy nagraniach własnych (wyłącznie opisana płyta CD)
- organizator zastrzega sobie zmiany w regulaminie
5. Założenia organizacyjne:
- w Konkursie nie biorą udziału grupy taneczne z Domu Kultury Dorożkarnia – organizatora SPONTAN-u
- w Konkursie nie mogą brać udziału soliści, duety i tria, za zespół przyjmuje się grupę od 4 osób do maks. 24 osób
- każdy zespół może zaprezentować jedną choreografię w każdej kategorii tanecznej
- występ dłuższy od przewidzianego w regulaminie, nie będzie brany pod uwagę przy ocenie jury
- każda prezentacja musi być przysłana na osobnej karcie zgłoszenia
- wysłanie karty zgłoszenia jest równoznaczne z przyjęciem zasad regulaminu konkursu
- zespół nie może wnosić na scenę rekwizytów mogących zabrudzić scenę lub uszkodzić ciało tancerzy
- nie przewidywane są próby na scenie
- organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ustalenia kolejności prezentacji
- organizator zobowiązuje zespoły do dzielenia się garderobami z innymi grupami oraz przestrzeganie zasad przebywania w garderobach (powinny tam przebywać tylko osoby z zespołu i opiekunowie)
KATEGORIE TANECZNE:
I. TANIEC NOWOCZESNY - do 4 minut (taniec typowo estradowy, może zawierać elementy m.in. hip hop, break dance, street dance, funky itp.)
II. ETIUDA TANECZNA - do 6 minut (zespół przedstawia wybrany temat w formie fabuły przy użyciu różnych technik tanecznych, np. fragment przedstawienia, taniec mający formę opowieści)
III. INNE PROPOZYCJE TANECZNE - do 4 minut (np. modern, jazz, taniec współczesny, lyrical, itp.)
WIEK UCZESTNIKÓW:
Powyżej 13 roku życia (gimnazjum/liceum/studenci)
- każdy zespół może zaprezentować jedną choreografię w każdej kategorii tanecznej
- w każdej kategorii tanecznej będzie dopuszczone maksymalnie 15 prezentacji choreograficznych
JURY
- jury wyłoni trzy najlepsze prezentacje z każdej kategorii tanecznej.
- jury przyzna Grand Prix festiwalu
- decyzja jury jest niepodważalna i ostateczna
- jury (złożone z osób związanych amatorsko i profesjonalnie z ruchem tanecznym) oceniać będzie według następujących kryteriów:
* choreografię, która nie była nigdy prezentowana na festiwalu SPONTAN
* oryginalność pomysłu choreograficznego, układ choreograficzny, kompozycję taneczną
* technikę i harmonię ruchu
* pomysł na kostium, dobór kostiumów i repertuaru do zespołu
* wdzięk i elegancję wykonania
- nagrody oraz wyróżnienia mogą być przyznawane dodatkowo za konkretne wartości prezentacji np.
* za niepowtarzalny wyraz artystyczny itp.
* osobowość sceniczną
NAGRODY:
- każdy zespół otrzyma dyplom za udział w Konkursie
- przyznawane będą nagrody od Organizatora i Sponsorów Konkursu
- jury zastrzega sobie możliwość nie przyznawania głównych nagród
6. Inne uwagi:
- organizator dysponuje sceną do tańca o wymiarach 10 x 8 m i zapewnia sprzęt nagłaśniający
- każdy zespół ma jednakowe oświetlenie przy prezentacji
- uczestnicy przyjeżdżają i ubezpieczają się na koszt własny lub instytucji patronujących
- organizator nie zapewnia posiłków
- zespół zobowiązany jest do stawienia się na godzinę przed planowaną prezentacją
- organizator nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione w szatniach rzeczy osobiste i kostiumy
- organizator prosi o szanowanie i nie zanieczyszczanie pomieszczeń Teatru, w którym odbędzie się Konkurs
ORGANIZATOR:
Dom Kultury DOROŻKARNIA w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Ul. Siekierkowska 28, 00-709 Warszawa
Tel/fax: (22) 841 91 22; e-mail:[email protected]
Więcej informacji oraz regulamin i kartę zgłoszenia można uzyskać na stronie: www.dorozkarnia.pl
1. Organizator
Dom Kultury DOROŻKARNIA w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
2. Cele imprezy:
- popularyzacja różnorodnych form ruchowo-tanecznych wśród dzieci i młodzieży
- artystyczna konfrontacja dorobku amatorskich dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych
- doskonalenie umiejętności warsztatowych uczestników
- nawiązywanie współpracy między ośrodkami kultury i zespołami
3. Termin i miejsce
2 kwietnia2012 (poniedziałek) w godz. 11.00-17.00
Teatr ROMA, Warszawa, ul. Nowogrodzka 49
4. Warunki uczestnictwa:
- Uczestnicy przesyłają wypełnione karty zgłoszeń wg załączonego wzoru w terminie do 10 marca 2012
WYŁĄCZNIE na adres e-mail organizatora [email protected] (decyduje kolejność zgłoszeń);
- zawiadomienie o kwalifikacji z dokładnym programem imprezy zespoły otrzymają 20 marca 2012.
- wpisowe od jednej prezentacji wynosi 100 zł.
- w/w kwotę uczestnicy wpłacają na konto Domu Kultury Dorożkarnia po telefonicznym potwierdzeniu udziału w konkursie przez Organizatora NR KONTA: Bank PEKAO SA, nr 03 1240 6003 1111 0000 4945 4998.
- organizator zastrzega sobie kwalifikowanie zespołów na podstawie kolejności nadesłanych kart zgłoszenia
- w konkursie mogą brać udział zespoły i grupy taneczne (oprócz formacji tańca towarzyskiego, zespołów folklorystycznych, grup cheerleaders i tap dance, zespołów tańca irlandzkiego) działające w ośrodkach kultury, klubach, szkołach, stowarzyszeniach, organizacjach pozarządowych itp.
- uczestnicy występują przy nagraniach własnych (wyłącznie opisana płyta CD)
- organizator zastrzega sobie zmiany w regulaminie
5. Założenia organizacyjne:
- w Konkursie nie biorą udziału grupy taneczne z Domu Kultury Dorożkarnia – organizatora SPONTAN-u
- w Konkursie nie mogą brać udziału soliści, duety i tria, za zespół przyjmuje się grupę od 4 osób do maks. 24 osób
- każdy zespół może zaprezentować jedną choreografię w każdej kategorii tanecznej
- występ dłuższy od przewidzianego w regulaminie, nie będzie brany pod uwagę przy ocenie jury
- każda prezentacja musi być przysłana na osobnej karcie zgłoszenia
- wysłanie karty zgłoszenia jest równoznaczne z przyjęciem zasad regulaminu konkursu
- zespół nie może wnosić na scenę rekwizytów mogących zabrudzić scenę lub uszkodzić ciało tancerzy
- nie przewidywane są próby na scenie
- organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ustalenia kolejności prezentacji
- organizator zobowiązuje zespoły do dzielenia się garderobami z innymi grupami oraz przestrzeganie zasad przebywania w garderobach (powinny tam przebywać tylko osoby z zespołu i opiekunowie)
KATEGORIE TANECZNE:
I. TANIEC NOWOCZESNY - do 4 minut (taniec typowo estradowy, może zawierać elementy m.in. hip hop, break dance, street dance, funky itp.)
II. ETIUDA TANECZNA - do 6 minut (zespół przedstawia wybrany temat w formie fabuły przy użyciu różnych technik tanecznych, np. fragment przedstawienia, taniec mający formę opowieści)
III. INNE PROPOZYCJE TANECZNE - do 4 minut (np. modern, jazz, taniec współczesny, lyrical, itp.)
WIEK UCZESTNIKÓW:
Powyżej 13 roku życia (gimnazjum/liceum/studenci)
- każdy zespół może zaprezentować jedną choreografię w każdej kategorii tanecznej
- w każdej kategorii tanecznej będzie dopuszczone maksymalnie 15 prezentacji choreograficznych
JURY
- jury wyłoni trzy najlepsze prezentacje z każdej kategorii tanecznej.
- jury przyzna Grand Prix festiwalu
- decyzja jury jest niepodważalna i ostateczna
- jury (złożone z osób związanych amatorsko i profesjonalnie z ruchem tanecznym) oceniać będzie według następujących kryteriów:
* choreografię, która nie była nigdy prezentowana na festiwalu SPONTAN
* oryginalność pomysłu choreograficznego, układ choreograficzny, kompozycję taneczną
* technikę i harmonię ruchu
* pomysł na kostium, dobór kostiumów i repertuaru do zespołu
* wdzięk i elegancję wykonania
- nagrody oraz wyróżnienia mogą być przyznawane dodatkowo za konkretne wartości prezentacji np.
* za niepowtarzalny wyraz artystyczny itp.
* osobowość sceniczną
NAGRODY:
- każdy zespół otrzyma dyplom za udział w Konkursie
- przyznawane będą nagrody od Organizatora i Sponsorów Konkursu
- jury zastrzega sobie możliwość nie przyznawania głównych nagród
6. Inne uwagi:
- organizator dysponuje sceną do tańca o wymiarach 10 x 8 m i zapewnia sprzęt nagłaśniający
- każdy zespół ma jednakowe oświetlenie przy prezentacji
- uczestnicy przyjeżdżają i ubezpieczają się na koszt własny lub instytucji patronujących
- organizator nie zapewnia posiłków
- zespół zobowiązany jest do stawienia się na godzinę przed planowaną prezentacją
- organizator nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione w szatniach rzeczy osobiste i kostiumy
- organizator prosi o szanowanie i nie zanieczyszczanie pomieszczeń Teatru, w którym odbędzie się Konkurs
ORGANIZATOR:
Dom Kultury DOROŻKARNIA w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Ul. Siekierkowska 28, 00-709 Warszawa
Tel/fax: (22) 841 91 22; e-mail:[email protected]
Więcej informacji oraz regulamin i kartę zgłoszenia można uzyskać na stronie: www.dorozkarnia.pl
REGULAMIN 8. Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN 2011
1. Organizator:
Dom Kultury DOROŻKARNIA w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
2. Cele imprezy:
- popularyzacja różnorodnych form ruchowo-tanecznych wśród dzieci i młodzieży
- artystyczna konfrontacja dorobku amatorskich dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych
- doskonalenie umiejętności warsztatowych uczestników
- nawiązywanie współpracy między ośrodkami kultury
3. Termin i miejsce
28 marca 2011 (poniedziałek) od godz. 10.00; Teatr Polski w Warszawie, ul. Karasia 2
4. Warunki uczestnictwa:
- uczestnicy przesyłają wypełnione karty zgłoszeń wg załączonego wzoru do 10 marca 2011 na adres organizatora (decyduje kolejność zgłoszeń i data stempla pocztowego):
- zawiadomienie o kwalifikacji z dokładnym programem imprezy, zespoły otrzymają 15 marca 2011.
- wpisowe od jednej prezentacji wynosi 70 zł.
- w/w kwotę uczestnicy wpłacają na konto Domu Kultury Dorożkarnia po telefonicznym potwierdzeniu udziału w konkursie przez Organizatora
NR KONTA: Bank PEKAO SA, nr 03 1240 6003 1111 0000 4945 4998.
- w przeglądzie biorą udział: dzieci i młodzież (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia, studenci)
- organizator zastrzega sobie kwalifikowanie zespołów na podstawie kolejności nadesłanych kart zgłoszenia
- w konkursie mogą brać udział zespoły i grupy taneczne (oprócz formacji tańca towarzyskiego, zespołów folklorystycznych, grup cheerleaders i tap dance, zespołów tańca irlandzkiego w twardym obuwiu) działające w ośrodkach kultury, klubach, szkołach itp.
- uczestnicy występują przy nagraniach własnych (wyłącznie opisana płyta CD)
- organizator zastrzega sobie zmiany w regulaminie
5. Założenia organizacyjne:
- w Konkursie nie biorą udziału grupy taneczne z Domu Kultury Dorożkarnia – organizatora SPONTAN-u
- w Konkursie nie mogą brać udziału soliści, duety i tria, za zespół przyjmuję się grupę od 4 osób do maks. 24 osób
- każdy zespół może zaprezentować jedną choreografię w każdej kategorii tanecznej
- występ dłuższy od przewidzianego w regulaminie, nie będzie brany pod uwagę przy ocenie jury
- każda prezentacja musi być przysłana na osobnej karcie zgłoszenia
- wysłanie karty zgłoszenia jest równoznaczne z przyjęciem zasad regulaminu konkursu
- zespół nie może wnosić na scenę rekwizytów mogących zabrudzić scenę lub uszkodzić ciało
- nie przewidywane są próby na scenie
- organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ustalenia kolejności prezentacji
KATEGORIE TANECZNE:
I. TANIEC NOWOCZESNY do 4 min (taniec typowo estradowy, może zawierać elementy m.in. HipHop, Break Dance, Street Dance, Funky itp.)
II. ETIUDA TANECZNA do 6 min (zespół przedstawia wybrany temat w formie fabuły przy użyciu różnych technik tanecznych, np. fragment przedstawienia, taniec mający formę opowieści)
III. INNE PROPOZYCJE TANECZNE do 4 min (np. modern, jazz, taniec współczesny, lyrical, itp.)
KATEGORIE WIEKOWE:
I KATEGORIA wiek do 11-15 lat
II KATEGORIA wiek powyżej 16 lat
- przynależność zespołu do kategorii wiekowej zależy od wieku 2/3 członków grupy
- w każdej kategorii wiekowej i tanecznej limit to 15 prezentacji.
JURY
- jury wyłoni trzy najlepsze prezentacje z każdej kategorii wiekowej i kategorii tanecznej.
- jury przyzna GRAND PRIX Konkursu
- decyzja jury jest niepodważalna i ostateczna
- jury (złożone z osób związanych amatorsko i profesjonalnie z ruchem tanecznym) oceniać będzie m.in. według następujących kryteriów:
* choreografię, która nie była nigdy prezentowana na festiwalu SPONTAN
* oryginalność pomysłu choreograficznego, układ choreograficzny, kompozycję taneczną
* technikę i harmonię ruchu
* pomysł na kostium, dobór kostiumów i repertuaru do kategorii wiekowej zespołu
* wdzięk i elegancję wykonania
- nagrody oraz wyróżnienia mogą być przyznawane dodatkowo za konkretne wartości prezentacji np.
* za niepowtarzalny wyraz artystyczny itp.
* osobowość sceniczną
NAGRODY:
- każdy zespół otrzyma dyplom za udział w Konkursie
- przyznawane będą nagrody od Organizatora i Sponsorów Konkursu
- jury zastrzega sobie możliwość nie przyznawania głównych nagród
6. Inne uwagi:
- organizator dysponuje sceną do tańca o wymiarach 8 x 10 m i zapewnia sprzęt nagłaśniający
- każdy zespół ma jednakowe oświetlenie podczas prezentacji
- uczestnicy przyjeżdżają i ubezpieczają się na koszt własny lub instytucji patronujących
- organizator nie zapewnia posiłków
- zespół zobowiązany jest do stawienia się na godzinę przed planowaną prezentacją
- organizator nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione w szatniach rzeczy osobiste i kostiumy.
- organizator prosi o przestrzeganie zasad przebywania w garderobach (w szatni powinny przebywać tylko osoby z zespołu i opiekunowie) oraz o umiejętność dzielenia się garderobami z innymi grupami
- szanowanie i nie zanieczyszczanie pomieszczeń Teatru Polskiego, w którym odbędzie się Konkurs
- wypełnione karty zgłoszeń należy przesłać faksem, e-mailem lub pocztą na adres organizatora:
Dom Kultury DOROŻKARNIA Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
ul. Siekierkowska 28, 00-709 Warszawa
fax (0-22) 841 91 22;
e-mail :[email protected]
================================================================================================================
K A R T A Z G Ł O S Z E N I A
8. Ogólnopolskie Spotkania Taneczne S P O N T A N 2011;
28 marca 2011; Teatr Polski, ul. Karasia 2, Warszawa
1. Nazwa zespołu
………………………………………………….....................………………………………………………................................
2. Kategoria wiekowa
………………………………………………………….....................………………………………………................................
3. Kategoria taneczna
…………………………………………………………………….......................……………………………..............................
4. Tytuł prezentacji
……....................…………………………………………………………………………………………….................................
5. Czas trwania prezentacji
……....................…………………………………………………………………………………………….................................
6. Ilość osób
……....................…………………………………………………………………………………………….................................
7. Imię i nazwisko choreografa
……....................…………………………………………………………………………………………….................................
8. Imię i nazwisko kierownika zespołu/opiekuna
……....................…………………………………………………………………………………………….................................
9. Nazwa i adres instytucji patronującej
……....................…………………………………………………………………………………………….................................
10. Telefon kontaktowy
……....................…………………………………………………………………………………………….................................
11. e-mail
……....................…………………………………………………………………………………………….................................
pieczątka instytucji patronującej podpis
Dom Kultury DOROŻKARNIA w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
2. Cele imprezy:
- popularyzacja różnorodnych form ruchowo-tanecznych wśród dzieci i młodzieży
- artystyczna konfrontacja dorobku amatorskich dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych
- doskonalenie umiejętności warsztatowych uczestników
- nawiązywanie współpracy między ośrodkami kultury
3. Termin i miejsce
28 marca 2011 (poniedziałek) od godz. 10.00; Teatr Polski w Warszawie, ul. Karasia 2
4. Warunki uczestnictwa:
- uczestnicy przesyłają wypełnione karty zgłoszeń wg załączonego wzoru do 10 marca 2011 na adres organizatora (decyduje kolejność zgłoszeń i data stempla pocztowego):
- zawiadomienie o kwalifikacji z dokładnym programem imprezy, zespoły otrzymają 15 marca 2011.
- wpisowe od jednej prezentacji wynosi 70 zł.
- w/w kwotę uczestnicy wpłacają na konto Domu Kultury Dorożkarnia po telefonicznym potwierdzeniu udziału w konkursie przez Organizatora
NR KONTA: Bank PEKAO SA, nr 03 1240 6003 1111 0000 4945 4998.
- w przeglądzie biorą udział: dzieci i młodzież (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia, studenci)
- organizator zastrzega sobie kwalifikowanie zespołów na podstawie kolejności nadesłanych kart zgłoszenia
- w konkursie mogą brać udział zespoły i grupy taneczne (oprócz formacji tańca towarzyskiego, zespołów folklorystycznych, grup cheerleaders i tap dance, zespołów tańca irlandzkiego w twardym obuwiu) działające w ośrodkach kultury, klubach, szkołach itp.
- uczestnicy występują przy nagraniach własnych (wyłącznie opisana płyta CD)
- organizator zastrzega sobie zmiany w regulaminie
5. Założenia organizacyjne:
- w Konkursie nie biorą udziału grupy taneczne z Domu Kultury Dorożkarnia – organizatora SPONTAN-u
- w Konkursie nie mogą brać udziału soliści, duety i tria, za zespół przyjmuję się grupę od 4 osób do maks. 24 osób
- każdy zespół może zaprezentować jedną choreografię w każdej kategorii tanecznej
- występ dłuższy od przewidzianego w regulaminie, nie będzie brany pod uwagę przy ocenie jury
- każda prezentacja musi być przysłana na osobnej karcie zgłoszenia
- wysłanie karty zgłoszenia jest równoznaczne z przyjęciem zasad regulaminu konkursu
- zespół nie może wnosić na scenę rekwizytów mogących zabrudzić scenę lub uszkodzić ciało
- nie przewidywane są próby na scenie
- organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ustalenia kolejności prezentacji
KATEGORIE TANECZNE:
I. TANIEC NOWOCZESNY do 4 min (taniec typowo estradowy, może zawierać elementy m.in. HipHop, Break Dance, Street Dance, Funky itp.)
II. ETIUDA TANECZNA do 6 min (zespół przedstawia wybrany temat w formie fabuły przy użyciu różnych technik tanecznych, np. fragment przedstawienia, taniec mający formę opowieści)
III. INNE PROPOZYCJE TANECZNE do 4 min (np. modern, jazz, taniec współczesny, lyrical, itp.)
KATEGORIE WIEKOWE:
I KATEGORIA wiek do 11-15 lat
II KATEGORIA wiek powyżej 16 lat
- przynależność zespołu do kategorii wiekowej zależy od wieku 2/3 członków grupy
- w każdej kategorii wiekowej i tanecznej limit to 15 prezentacji.
JURY
- jury wyłoni trzy najlepsze prezentacje z każdej kategorii wiekowej i kategorii tanecznej.
- jury przyzna GRAND PRIX Konkursu
- decyzja jury jest niepodważalna i ostateczna
- jury (złożone z osób związanych amatorsko i profesjonalnie z ruchem tanecznym) oceniać będzie m.in. według następujących kryteriów:
* choreografię, która nie była nigdy prezentowana na festiwalu SPONTAN
* oryginalność pomysłu choreograficznego, układ choreograficzny, kompozycję taneczną
* technikę i harmonię ruchu
* pomysł na kostium, dobór kostiumów i repertuaru do kategorii wiekowej zespołu
* wdzięk i elegancję wykonania
- nagrody oraz wyróżnienia mogą być przyznawane dodatkowo za konkretne wartości prezentacji np.
* za niepowtarzalny wyraz artystyczny itp.
* osobowość sceniczną
NAGRODY:
- każdy zespół otrzyma dyplom za udział w Konkursie
- przyznawane będą nagrody od Organizatora i Sponsorów Konkursu
- jury zastrzega sobie możliwość nie przyznawania głównych nagród
6. Inne uwagi:
- organizator dysponuje sceną do tańca o wymiarach 8 x 10 m i zapewnia sprzęt nagłaśniający
- każdy zespół ma jednakowe oświetlenie podczas prezentacji
- uczestnicy przyjeżdżają i ubezpieczają się na koszt własny lub instytucji patronujących
- organizator nie zapewnia posiłków
- zespół zobowiązany jest do stawienia się na godzinę przed planowaną prezentacją
- organizator nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione w szatniach rzeczy osobiste i kostiumy.
- organizator prosi o przestrzeganie zasad przebywania w garderobach (w szatni powinny przebywać tylko osoby z zespołu i opiekunowie) oraz o umiejętność dzielenia się garderobami z innymi grupami
- szanowanie i nie zanieczyszczanie pomieszczeń Teatru Polskiego, w którym odbędzie się Konkurs
- wypełnione karty zgłoszeń należy przesłać faksem, e-mailem lub pocztą na adres organizatora:
Dom Kultury DOROŻKARNIA Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
ul. Siekierkowska 28, 00-709 Warszawa
fax (0-22) 841 91 22;
e-mail :[email protected]
================================================================================================================
K A R T A Z G Ł O S Z E N I A
8. Ogólnopolskie Spotkania Taneczne S P O N T A N 2011;
28 marca 2011; Teatr Polski, ul. Karasia 2, Warszawa
1. Nazwa zespołu
………………………………………………….....................………………………………………………................................
2. Kategoria wiekowa
………………………………………………………….....................………………………………………................................
3. Kategoria taneczna
…………………………………………………………………….......................……………………………..............................
4. Tytuł prezentacji
……....................…………………………………………………………………………………………….................................
5. Czas trwania prezentacji
……....................…………………………………………………………………………………………….................................
6. Ilość osób
……....................…………………………………………………………………………………………….................................
7. Imię i nazwisko choreografa
……....................…………………………………………………………………………………………….................................
8. Imię i nazwisko kierownika zespołu/opiekuna
……....................…………………………………………………………………………………………….................................
9. Nazwa i adres instytucji patronującej
……....................…………………………………………………………………………………………….................................
10. Telefon kontaktowy
……....................…………………………………………………………………………………………….................................
11. e-mail
……....................…………………………………………………………………………………………….................................
pieczątka instytucji patronującej podpis
SPONTAN 2011 WSPARLI:
Zespoły i choreografie zakwalifikowane do 8. OGÓLNOPOLSKICH SPOTKAŃ TANECZNYCH SPONTAN 2011
(wraz z przedziałami czasowymi i kolejnością prezentacji)
O kwalifikacji decydowała kolejność nadsyłania kart zgłoszeń !!!
KATEGORIA WIEKOWA 11-15 LAT
TANIEC NOWOCZESNY 10:00-11:00
1 PETIT Koralowy szał Warszawa
2 DUET Lies Warszawa
3 DUECIK Telephone Warszawa
4 FREEKIES Bad Boy Warszawa
5 SPIN Africa Warszawa
6 TAZARO SCHOOL Piraci Warszawa
7 CHOCOLATE DANCE MINI Hip-hopowe Panny Młode Warszawa
8 MINI AKCENT Mix hiphopu Warszawa
9 STAN 2 Street Dance Warszawa
10 KREDANCE L Diamentowe Dziewczyny Warszawa
11 Zespół Tańca Nowoczesnego FLEX Pająki Grodzisk Maz.
12 MINI DANCE AND MOVE Go Ninja Ostrołęka
13 KOLOR JUNIORZY Wasabi Białystok
14 KOLOR JUNIORZY II Ball too da max Białystok
15 Zespół Taneczny SZOK I Work Jastrzębie Zdrój
ETIUDA TANECZNA 11:00-12:15
1 DDS Mimy Warszawa
2 FREEKIES Plemiona Warszawa
3 SPIN Zły Sen Warszawa
4 TAZARO Dzikuski Warszawa
5 TAZARO SCHOOL Wojna smaków Warszawa
6 FOX II Chaos Warszawa
7 FOX III Biuro Warszawa
8 Zespół Taneczny ISKIERKA Chaplindy Łańcut
9 KLAPS B Agentki Rzeszów
10 Zespół Taneczny TRANS Jak sikorki kota złego zmieniły w dobrego Międzyrzecz
11 BARTEK III Walka o ogień Góra Kalwaria
12 BARTEK IV Parada kucharzy Góra Kalwaria
13 CLASSIC II Szukamy Włocławek
14 Zespół Taneczny SZOK I Dzika natura Jastrzębie Zdrój
15 ddSHOW Super Hero Szczecin
INNE PROPOZYCJE TANECZNE 12:15-13:15
1 PETIT Pieśń Heleny Warszawa
2 DDS Zaświaty Warszawa
3 FANTAZJA W płomieniach Warszawa
4 TEATR MUZYCZNY Koty Warszawa
5 S'DANCE Enjoy yourself! Warszawa
6 MINI AKCENT Fascynacja Warszawa
7 FOX II Wszystko nuda Warszawa
8 Zespól Taneczny TRANS Makowe panienki Międzyrzecz
9 BARTEK III Jazzowe klimaty Góra Kalwaria
10 Zespół Taneczny SZOK 2 Top Model Jastrzębie Zdrój
11 SIZE eM Patrz Tychy
12 BAJKA Będzie padać Zabrze
13 ddShow mini 2 Pamiętam Szczecin
14 Grupa SLAJD Mój anioł Chełm
15 IMPULS Americano Bielsko Biała
OBRADY JURY 13:15-14:15
OGŁOSZENIE WYNIKÓW pierwszej kategorii wiekowej 14:15
KATEGORIA WIEKOWA 16-25 lat
TANIEC NOWOCZESNY 14:30-15:30
1 KOLOR SENIORZY Galatea Białystok
2 KOLOR SENIORZY II First round Białystok
3 D'n'M CREW Walking on beats Ostrołęka
4 BEEAH WARSZAWA Runaway Warszawa
5 AKCENT Wspomnienia z dzieciństwa Warszawa
6 KREDANCE XL Na poligonie Warszawa
7 PATMAN CREW Crazy People Zawiercie
8 PASJA Pragnienie Stalowa Wola
9 DISSGROUP R.E.S.P.E.C.T. Warszawa
10 FEELAZ Ragga Jam Warszawa
11 JAGUZZ W kolorze magenta Warszawa
12 STUDIO TAŃCA D.N.A. Glam Sochaczew
13 VULCAN Szalone lata Piastów
14 V3 Pozytywka Warszawa
15 Z3 Lalki Warszawa
ETIUDA TANECZNA 15:30-17:00
1 JAGUZZ Królestwo niebieskie Warszawa
2 FLIC Dotyk bieli Warszawa
3 STUDIO-M Nostalgia Warszawa
4 FENIKS Miłość czy groteska Kraków
5 KLAPS A Samurajki Rzeszów
6 FLESZ Paper Plane Warszawa
7 Zespół Taneczny MAK Lep na muchy Zabrze
8 FOX I Ogień Warszawa
9 Zespół Taneczny TRANS Odejdźcie, zostawcie mnie!!!...zmory! Międzyrzecz
10 Zespół Taneczny APLAUZ I Dotyk anioła Stargard Szczeciński
11 BARTEK I Przeznaczenie Góra Kalwaria
12 PASJA II Marionetki Stalowa Wola
13 Studio Tańca REMIX Dwa światy Skwierzyna
14 CLASSIC I Wolność Włocławek
15 SLYDE Slydowisko Warszawa
INNE PROPOZYCJE TANECZNE 17:00-18:00
1 Grupa ALLEGRO Wojna we mnie Chełm
2 Zespół Taneczny ISKIERKA Tu Łańcut
3 KLAPS A Królowa Nilu Rzeszów
4 Zespół Taneczny MAK W mojej głowie Zabrze
5 Zespół Taneczny TRANS Ukryta tożsamość Międzyrzecz
6 Zespół Taneczny APLAUZ I High definition Stargard Szczeciński
7 BARTEK I I'm broken Góra Kalwaria
8 SIZE eL Przestańcie kraść moje sny Tychy
9 STUDIO-M W rytmie jazzu Warszawa
10 FLESZ Mercy Warszawa
11 GRUPA MUSICALOWA Kto będzie następny? Warszawa
12 AKCENT Sen Warszawa
13 FOX I Cień Warszawa
14 TILT Libertango Warszawa
15 MIRAGE Bezsenność Warszawa
OBRADY JURY i występy grup dorożkarniowych 18:00-19:00
OGŁOSZENIE WYNIKÓW drugiej kategorii wiekowej 19:00
(wraz z przedziałami czasowymi i kolejnością prezentacji)
O kwalifikacji decydowała kolejność nadsyłania kart zgłoszeń !!!
KATEGORIA WIEKOWA 11-15 LAT
TANIEC NOWOCZESNY 10:00-11:00
1 PETIT Koralowy szał Warszawa
2 DUET Lies Warszawa
3 DUECIK Telephone Warszawa
4 FREEKIES Bad Boy Warszawa
5 SPIN Africa Warszawa
6 TAZARO SCHOOL Piraci Warszawa
7 CHOCOLATE DANCE MINI Hip-hopowe Panny Młode Warszawa
8 MINI AKCENT Mix hiphopu Warszawa
9 STAN 2 Street Dance Warszawa
10 KREDANCE L Diamentowe Dziewczyny Warszawa
11 Zespół Tańca Nowoczesnego FLEX Pająki Grodzisk Maz.
12 MINI DANCE AND MOVE Go Ninja Ostrołęka
13 KOLOR JUNIORZY Wasabi Białystok
14 KOLOR JUNIORZY II Ball too da max Białystok
15 Zespół Taneczny SZOK I Work Jastrzębie Zdrój
ETIUDA TANECZNA 11:00-12:15
1 DDS Mimy Warszawa
2 FREEKIES Plemiona Warszawa
3 SPIN Zły Sen Warszawa
4 TAZARO Dzikuski Warszawa
5 TAZARO SCHOOL Wojna smaków Warszawa
6 FOX II Chaos Warszawa
7 FOX III Biuro Warszawa
8 Zespół Taneczny ISKIERKA Chaplindy Łańcut
9 KLAPS B Agentki Rzeszów
10 Zespół Taneczny TRANS Jak sikorki kota złego zmieniły w dobrego Międzyrzecz
11 BARTEK III Walka o ogień Góra Kalwaria
12 BARTEK IV Parada kucharzy Góra Kalwaria
13 CLASSIC II Szukamy Włocławek
14 Zespół Taneczny SZOK I Dzika natura Jastrzębie Zdrój
15 ddSHOW Super Hero Szczecin
INNE PROPOZYCJE TANECZNE 12:15-13:15
1 PETIT Pieśń Heleny Warszawa
2 DDS Zaświaty Warszawa
3 FANTAZJA W płomieniach Warszawa
4 TEATR MUZYCZNY Koty Warszawa
5 S'DANCE Enjoy yourself! Warszawa
6 MINI AKCENT Fascynacja Warszawa
7 FOX II Wszystko nuda Warszawa
8 Zespól Taneczny TRANS Makowe panienki Międzyrzecz
9 BARTEK III Jazzowe klimaty Góra Kalwaria
10 Zespół Taneczny SZOK 2 Top Model Jastrzębie Zdrój
11 SIZE eM Patrz Tychy
12 BAJKA Będzie padać Zabrze
13 ddShow mini 2 Pamiętam Szczecin
14 Grupa SLAJD Mój anioł Chełm
15 IMPULS Americano Bielsko Biała
OBRADY JURY 13:15-14:15
OGŁOSZENIE WYNIKÓW pierwszej kategorii wiekowej 14:15
KATEGORIA WIEKOWA 16-25 lat
TANIEC NOWOCZESNY 14:30-15:30
1 KOLOR SENIORZY Galatea Białystok
2 KOLOR SENIORZY II First round Białystok
3 D'n'M CREW Walking on beats Ostrołęka
4 BEEAH WARSZAWA Runaway Warszawa
5 AKCENT Wspomnienia z dzieciństwa Warszawa
6 KREDANCE XL Na poligonie Warszawa
7 PATMAN CREW Crazy People Zawiercie
8 PASJA Pragnienie Stalowa Wola
9 DISSGROUP R.E.S.P.E.C.T. Warszawa
10 FEELAZ Ragga Jam Warszawa
11 JAGUZZ W kolorze magenta Warszawa
12 STUDIO TAŃCA D.N.A. Glam Sochaczew
13 VULCAN Szalone lata Piastów
14 V3 Pozytywka Warszawa
15 Z3 Lalki Warszawa
ETIUDA TANECZNA 15:30-17:00
1 JAGUZZ Królestwo niebieskie Warszawa
2 FLIC Dotyk bieli Warszawa
3 STUDIO-M Nostalgia Warszawa
4 FENIKS Miłość czy groteska Kraków
5 KLAPS A Samurajki Rzeszów
6 FLESZ Paper Plane Warszawa
7 Zespół Taneczny MAK Lep na muchy Zabrze
8 FOX I Ogień Warszawa
9 Zespół Taneczny TRANS Odejdźcie, zostawcie mnie!!!...zmory! Międzyrzecz
10 Zespół Taneczny APLAUZ I Dotyk anioła Stargard Szczeciński
11 BARTEK I Przeznaczenie Góra Kalwaria
12 PASJA II Marionetki Stalowa Wola
13 Studio Tańca REMIX Dwa światy Skwierzyna
14 CLASSIC I Wolność Włocławek
15 SLYDE Slydowisko Warszawa
INNE PROPOZYCJE TANECZNE 17:00-18:00
1 Grupa ALLEGRO Wojna we mnie Chełm
2 Zespół Taneczny ISKIERKA Tu Łańcut
3 KLAPS A Królowa Nilu Rzeszów
4 Zespół Taneczny MAK W mojej głowie Zabrze
5 Zespół Taneczny TRANS Ukryta tożsamość Międzyrzecz
6 Zespół Taneczny APLAUZ I High definition Stargard Szczeciński
7 BARTEK I I'm broken Góra Kalwaria
8 SIZE eL Przestańcie kraść moje sny Tychy
9 STUDIO-M W rytmie jazzu Warszawa
10 FLESZ Mercy Warszawa
11 GRUPA MUSICALOWA Kto będzie następny? Warszawa
12 AKCENT Sen Warszawa
13 FOX I Cień Warszawa
14 TILT Libertango Warszawa
15 MIRAGE Bezsenność Warszawa
OBRADY JURY i występy grup dorożkarniowych 18:00-19:00
OGŁOSZENIE WYNIKÓW drugiej kategorii wiekowej 19:00
SPONTAN 2011
8. Ogólnopolskie Spotkania
Taneczne SPONTAN 2011
28 marca 2011; od godz.10:00
Teatr Polski w Warszawie; ul Karasia 2.
JURY SPONTAN 2011:
Katarzyna Kizior
Bartosz Figurski
Michał Piróg
28 marca 2011; od godz.10:00
Teatr Polski w Warszawie; ul Karasia 2.
JURY SPONTAN 2011:
Katarzyna Kizior
Bartosz Figurski
Michał Piróg